Sorularınız mı Var? Harika!

Sorularınız mı Var?

Harika! Cevaplarımız Hazır.

Güncellemeler için Takipte Kalın!

(S)ıkça (S)orulan (S)orular

1InGlobe Kimdir?
Temel amacı, yaşatmak olan, yaşatmayı sağlamak için yaptığı faaliyetlerin odağına bilim ve kültürlerarası iletişimi koyarak bu amaca ulaşacağına inanan, bilime gönül vermiş her milletten toplumların her kademesinden bireylerden (akademisyen, bürokrat, özel sektör temsilcileri ve öğrencilerden) oluşan, iletişim odaklı davranmayı düstur edinen uluslararası bir girişimdir. “Yaşamak için yaşatmak, yaşatmak için sevmek, sevmek için tanımak ve anlamak gerekir.” Parolasıyla yola çıkmıştır. Misyonu, bilimsel faaliyetler aracılığı ile insanlar arasındaki iletişimi arttırmak, insanları ve toplumları geliştirmek ve yaşatmak idealine ulaşmaktır. Yaradılanı, Yaradandan ötürü seven herkese kapımız açıktır.
2Kongre Amacı Nedir? Teşvik Hakkında Açıklamalar.
Kongre faaliyetlerimizin amacı, inglobe misyonu çerçevesinde bilimsel faaliyetler yapamak ve sürdürmektir. Bu kapmsamda önceliğimiz yapılan çalışmaların bilimsel olarak katkı sağlaması yönündedir. Bu sebeple, yayım kriterlerimizde geniş özet ve kaynakça kriterleri getirilmiştir. Akademik teşvik, yapılan nitelikl çalışmları desteklediği sürece faydalı olacaktır. Bu veriler altında Kongremiz 31.12.2016 tarihli Resmi Gazete'nin 3. mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren Akademik Teşvik Yönetmeliği ve Doçentlik Kriterlerini karşılamaktadır. Geçmiş kongrelerimizde bildiri sunan katılımcılarımız akademik teşvikten yararlanmışlardır.
3Kongre Sonunda Ödül Verilecek midir?
Evet. Kongre sonunda Uluslararas BSE kapsamında alanında uzman bilim adamlarından oluşan kurul(Bilim ve Değerlendirme Kurulu) tarafından Bilim Ödülleri verilecektir. Bu ödüller resmi bir yazı ile tarafınıza iletilecektir. Detaylar daha sonra internet sitemizde ilan edilecektir.
4Yazım Kuralları Nelerdir?
Yazım ve Dipnot kuralları Detaylar bölümünde açıklanmıştır. Tıklayınız.
5Kaç Adet Bildiri Sunabilirim?
Kongremiz katılımcıları en fazla 3 adet bildiri sunabilirler. 1. den sonra her ek Bildiri sunumları için 100 Lira ücret ödemeleri gerekmektedir.
Kongre'nin tarihi sit alanı içerisinde yapılması sebebiyle, sunum kontenjanları sınırlı tutulması zorunluluğu doğmaktadır. Bu sebeple, ek biliri sunumları ücretlendirilmektedir.
6Özetimi Gönderdiğim Zaman Kabul Onayını Son Tarihi Beklemeden Alabilir miyim?
Evet. Bildiri özetleriniz veya tam metinleriniz bize ulaştığı zaman hemen değerlendirmeye alınacaktır. Son kabul tarihi beklenmeksizin kabul edilmesi halinde kabul bildirimi en kısa sürede tarafınıza iletilecektir. Yaklaşık olarak 1 hafta sürmektedir.
7Kitapta Hangi Çalışma Türleri Basılacaktır?
Yazarın kararına göre, genişletilmiş özet veya tam metin yayımlanabilir.
8Özet Bildiri Basımı Yapılacak mı?
Hayır. Yalnızca genişletilmiş özetler ve tam metinler basılacaktır.
9Kongre Kitabı Ne Zaman Yayınlanacaktır?
Kongre kitapları 30.07.2018 tarihinde yayınlanacaktır.
10Kongre Nerede Yapılacaktır?
Patara, Antalya'nın Kaş ilçesinin Kalkan beldesi yakınlarındaki bir antik kenttir. Bir Likya kentidir ve Likya Birliğinin başkentliğini yapmıştır. Likya birliğinin üç oy hakkına sahip altı kentinden biri ve belki de en önemlisidir. Likya Birliği toplantıları kentte bulunan Birliğin meclis binasında yapılmıştır.
11Kongre Oturumları Nerede Yapılacaktır?
Toplantılar için tarihi Patara Likya Parlamento Binası'nı kullanmayı planlıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilgili alan tahsis edilmiştir. Geçmiş yıllarda yapmış olduğumuz etkinliğe ait fotoğraflar facebook.com/inglobetr sayfamızdan görülebilir.
12Ailemle veya Arkadaşımla Katılabilir miyim?
Evet. Eşiniz yada arkadaşınız size refakat edebilir. Kongre'ye bildiri sunmadan "Dinleyici" olarak katılmak isteyen katılımcılar için ücretler Detaylar sayfasında verilmiştir. Misafiriniz oturumları izlemeyecek ise yalnızca konaklama ücereti ödemeniz yeterlidir.
13Son Ödeme Tarihi Ne Zamandır?
Kongre kayıt ücreti için son ödeme tarihi 01.04.2018 tarihidir. Konaklama ücretleri otelde ya da rezervasyon sırasında ödenebilir.
14Erken Ödeme Opisyonu Nedir?
Antik kent bölgesinde sunum imkanları sınırlı olması, katılımcı sayılarının daha erken belirlemenin getireceği avantajlar sebebiyle bu tercih koyulmuştur. Erken ödeme sonrası yapılan ödemeler normal ödeme fiyatlarına tabii olacaktır. Erken ödeme sonrası sanal sunum için tek ücret geçerli olacaktır.
15Kongre ve Konaklama Ücretine Neler Dahildir?
Kayıt ücreti ile ilgili bilgiler detaylar sayfasında belirtilmiştir.
Bunun dışında konaklama ücretine nelerin dahil olduğu aşağıda belirtilmektedir.
- Çift Kişilik Odada Kişi Başı Konaklama
- Havuz ve Ortak Alanlar
- WIFI (Belirli Alanlarda)
- Kahvaltı ve Akşam Yemeği
- Çay Saati
- Antik Kent Turu
- Kum Tepesi Gün Batışı Yürüyüşü
Detaylar sayfamıza göz atınız.
16Kongre Hizmetlerinden Kimler Faydalanabilir?
Kongra kapsamında verilecek her türlü döküman, ekipman ve hizmetlerden yalnızca katılım ücreti ödeyen ve bizzat kongreye katılanlar faydalanabilir. Çevirimiçi katılımcılar ve kayıtlı katılımcı olmayan yazarlar hizmetlerden faydalanamayacaktır.
17Kongre Ücretine Yol Masrafları Dahil midir?
Hayır. Yol masraflarını katılımcılar kendileri ödeyeceklerdir. Daha sonra üniversiteniz bütçesinden bunları iade alabilirsiniz.
18Farklı Bir Yerde Konaklamam Mümkün müdür?
Lojistik imkanlar Patara Kültür ve Turizm Enstitüsü tarafından organize edilecektir. Bu kapsamda Kongre katılımcıları için uygun bir fiyatlamaya gidilmesi için destek vermektedirler.
Evet mümkündür. Ancak unutulmamalıdır ki civarda bulunan bütün konaklama kombinasyonlarına göre en uygun fiyat seçeneği belirlemiştir. Patara Kültür ve Turizm Enstitüsü ile anlaşmalı olmayan bir yerde konaklamanız durumunda ek ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz.
19Çalışmalarımızı Nasıl Göndereceğiz?
Çalışmalarınızı congress@inglobe.org ya da inglobe2017@gmail.com adreslerinden "yalnızca" 1 (bir) tanesine gönderebilirsiniz.
20Katılım Ücretini ve Yolluklarımı Kurumumdan Alabilir miyim?
Evet, tarafınıza otel tarafından verilecek konaklama faturası ve katılım faturasını, katılım belgeniz, davet mektubunuz ile birlikte kurumunuzun ilgili birimlerine ileterek harcamalarınızı geri almak için başvurabilirsiniz.
21Makalede Bulunan Bütün Yazarlar Katılım Ücreti Ödeyecekler midir?
Makale'de birden fazla yazar olması durumunda;
A - Kongre'mize bizzat katılan katılımcılar ücret ödeyeceklerdir ve katılım belgesi almaya hak kazanacaklardır.
B - Kongre'mize bizzat katılmadan, yalnızca makalede yazar olarak bulunanlar ise katılım ücreti ödemeyeceklerdir.
22Para İadesi Mümkün müdür?
Konaklama ve toplantı teknik imkanları katılımcı sayısı ile doğru orantılı olarak InGlobe tarafından anlaşma sağlanan acente tarafından ayarlanmaktadır. Kongre tarihine 25 gün kalana kadar tarafımıza bildirilen talepler hazırlık masrafları düşüldükten sonra iade edilebilecektir. Ancak daha sonra yapılan talepler kongre yönetiminden bağımsız olarak geliştiği için iadesi maalesef mümkün olamayacaktır.
23Peter Lang Hakkında
Peter Lang Yayınevi kapsamında yapılacak yayınlar özel şartlara tabiidir. Kongre kitapları ayrıca basılacaktır. Kitap bölümü olarak yapılacak çalışmalar kongrede bizzat sunulan çalışmalardan derlenecektir. Kongre katılım ücretinden ayrı değerlendirilecektir. Ayrıntılar için iletişime geçiniz.