Sorularınız mı Var? Harika!

Sorularınız mı Var?

Harika! Cevaplarımız Hazır.

Güncellemeler için Takipte Kalın!

(S)ıkça (S)orulan (S)orular

1InGlobe Kimdir?
Temel amacı, yaşatmak olan, yaşatmayı sağlamak için yaptığı faaliyetlerin odağına bilim ve kültürlerarası iletişimi koyarak bu amaca ulaşacağına inanan, bilime gönül vermiş her milletten toplumların her kademesinden bireylerden (akademisyen, bürokrat, özel sektör temsilcileri ve öğrencilerden) oluşan, iletişim odaklı davranmayı düstur edinen uluslararası bir girişimdir. “Yaşamak için yaşatmak, yaşatmak için sevmek, sevmek için tanımak ve anlamak gerekir.” Parolasıyla yola çıkmıştır. Misyonu, bilimsel faaliyetler aracılığı ile insanlar arasındaki iletişimi arttırmak, insanları ve toplumları geliştirmek ve yaşatmak idealine ulaşmaktır. Yaradılanı, Yaradandan ötürü seven herkese kapımız açıktır.
2Kongre Amacı Nedir? Teşvik Hakkında Açıklamalar.
Kongre faaliyetlerimizin amacı, inglobe misyonu çerçevesinde bilimsel faaliyetler yapamak ve sürdürmektir. Bu kapmsamda önceliğimiz yapılan çalışmaların bilimsel olarak katkı sağlaması yönündedir. Bu sebeple, yayım kriterlerimizde geniş özet ve kaynakça kriterleri getirilmiştir. Akademik teşvik, yapılan nitelikl çalışmları desteklediği sürece faydalı olacaktır. Bu veriler altında Kongremiz güncellenen Akademik Teşvik Yönetmeliği ve Doçentlik Kriterlerini karşılamaktadır. Geçmiş kongrelerimizde bildiri sunan katılımcılarımız akademik teşvikten yararlanmışlardır.
3Yazım Kuralları Nelerdir?
Yazım ve Dipnot kuralları Detaylar bölümünde açıklanmıştır. Tıklayınız.
4Kaç Adet Bildiri Sunabilirim?
Kongremiz katılımcıları en fazla 3 adet bildiri sunabilirler. 1. den sonra her ek Bildiri sunumları için 50 Lira ücret ödemeleri gerekmektedir.
5Özetimi Gönderdiğim Zaman Kabul Onayını Son Tarihi Beklemeden Alabilir miyim?
Evet. Bildiri özetleriniz veya tam metinleriniz bize ulaştığı zaman hemen değerlendirmeye alınacaktır. Son kabul tarihi beklenmeksizin kabul edilmesi halinde kabul bildirimi en kısa sürede tarafınıza iletilecektir. Yaklaşık olarak 1 hafta sürmektedir.
6Kongre Programı ve Gün Talebi Hakkında
Kongre programı takvim dahilinde sitemizde yayınlanacaktır. Sunum günü ile alakalı talepler kayıt işlemi sırasında dekont ile birlikte e-posta ile iletilmelidir. Gün tercihleri talep sırasına ve konu uygunluğuna göre değerlendirilmektedir. Lütfen en az 2 gün tercihi belirtiniz.
7Kitapta Hangi Çalışma Türleri Basılacaktır?
Yazarın kararına göre, genişletilmiş özet veya tam metin yayımlanabilir.
8Özet Bildiri Basımı Yapılacak mı?
Hayır. Yalnızca genişletilmiş özetler ve tam metinler basılacaktır.
9Kongre Kitabı Ne Zaman Yayınlanacaktır?
Kongre kitapları 31.12.2018 tarihinde yayınlanacaktır.
10Kongre Nerede Yapılacaktır?
Antalya Lara'da havalimanına 9 km mesafede olan, merkezi bir konumda bulunan, tarihi alanlara yakın olan Club Hotel Sera'da düzenlenecektir.
11Ailemle veya Arkadaşımla Katılabilir miyim?
Evet. Eşiniz yada arkadaşınız size refakat edebilir. Kongre'ye bildiri sunmadan "Dinleyici" olarak katılmak isteyen katılımcılar için ücretler Detaylar sayfasında verilmiştir. Misafiriniz oturumları izlemeyecek ise yalnızca konaklama veya günibirlik otel ücereti ödemeniz yeterlidir.
12Son Ödeme Tarihi Ne Zamandır?
Kongre kayıt ücreti için son ödeme tarihi 10.11.2018 tarihidir. Konaklama ücretleri son ödeme tarihi 10.11.2018'dir.
13Kongre ve Konaklama Ücretine Neler Dahildir?
Kayıt ücreti ile ilgili bilgiler detaylar sayfasında belirtilmiştir. Bunun dışında konaklama ücretine nelerin dahil olduğu aşağıda belirtilmektedir.
- Kongre Sunum İmkanları
- Kahve Molaları ve Pasta İkramları
- Kongre E-Kitapları
- Yaka Kartı
- Katılım Sertifikası
- Sergiler ve Seminer Etkinlikleri
- Perge Antik Kent Turu
Not: Antik kent giriş ücretleri katılımcılar tarafından ödenecektir. Müze kart ve maximum kredi kartı seçenekleri ile giriş imkanı bulunması sebebiyle bu yönde bir uygulamaya gidilmiştir. Detaylar sayfamıza göz atınız. Çevrimiçi sunumlarda herhangi bir materyal basılı olarak teslim edilmeyecektir. Dijital sertifikalar e-posta ile baskıya uygun şekilde tarafınıza gönderilecektir.
14Kongre Hizmetlerinden Kimler Faydalanabilir?
Kongra kapsamında verilecek her türlü döküman, ekipman ve hizmetlerden yalnızca katılım ücreti ödeyen ve bizzat kongreye katılanlar faydalanabilir. Çevirimiçi katılımcılar ve kayıtlı katılımcı olmayan yazarlar hizmetlerden faydalanamayacaktır.
15Kongre Ücretine Yol Masrafları Dahil midir?
Hayır. Yol masraflarını katılımcılar kendileri ödeyeceklerdir. Daha sonra üniversiteniz bütçesinden bunları iade alabilirsiniz.
16Farklı Bir Yerde Konaklamam Mümkün müdür?
Evet mümkündür. Ancak unutulmamalıdır ki civarda bulunan bütün konaklama kombinasyonlarına göre en uygun fiyat seçeneği belirlemiştir. Konaklama yapmadan sunum imkanlarından faydalanabilmek için günübirlik katılım üceti ödemeniz gerekecektir.
17Çalışmalarımızı Nasıl Göndereceğiz?
Çalışmalarınızı congress@inglobe.org ya da inglobe2017@gmail.com adreslerinden "yalnızca" 1 (bir) tanesine göndermeniz yeterlidir.
18Katılım Ücretini ve Yolluklarımı Kurumumdan Alabilir miyim?
Evet, tarafınıza otel tarafından verilecek konaklama faturası ve katılım faturasını, katılım belgeniz, davet mektubunuz ile birlikte kurumunuzun ilgili birimlerine ileterek harcamalarınızı geri almak için başvurabilirsiniz.
19Makalede Bulunan Bütün Yazarlar Katılım Ücreti Ödeyecekler midir?
Makale'de birden fazla yazar olması durumunda;
A - Kongre'mize bizzat katılan katılımcılar ücret ödeyeceklerdir ve katılım belgesi almaya hak kazanacaklardır.
B - Kongre'mize bizzat katılmadan, yalnızca makalede yazar olarak bulunanlar ise katılım ücreti ödemeyeceklerdir. Bu yazarlara basılı olarak katılım sertifikası düzenlenmeyecek olup talep etmeleri halinde dijital olarak gönderilecektir.
20Para İadesi Mümkün müdür?
Konaklama ve toplantı teknik imkanları katılımcı sayısı ile doğru orantılı olarak InGlobe tarafından anlaşma sağlanan acente tarafından ayarlanmaktadır. Kongre tarihine 25 gün kalana kadar tarafımıza bildirilen talepler hazırlık masrafları düşüldükten sonra iade edilebilecektir. Ancak daha sonra yapılan talepler kongre yönetiminden bağımsız olarak geliştiği için iadesi maalesef mümkün olamayacaktır.
21Peter Lang Hakkında
Peter Lang Yayınevi kapsamında yapılacak yayınlar özel şartlara tabiidir. Kongre kitapları ayrıca basılacaktır. Kitap bölümü olarak yapılacak çalışmalar kongrede bizzat sunulan çalışmalardan derlenecektir. Kongre katılım ücretinden ayrı değerlendirilecektir. Ayrıntılar için iletişime geçiniz.