ETKİNLİKLER


PERGE ANTİK KENTİ

Kongre'nin önemli bir diğer amacı ise kültürü, tarihi ve doğal güzellikleriyle tarihi bölgelerin dünya çapında tanıtımına katkı sağlamaktır. Bu kapsamda kongre grubu olarak Perge Antik Kenti gezisi düzenlenecektir. Ayrıca Antalya'da yapılabilecek etkinlikler aşağıda verilmiştir.

Kongre programına uyumlu olarak düzenlenecek Perge Antik Kent turu katılma istekleriniz için kongre danışma masasında isiminizi yazdırmanız yeterli olacaktır.

Perge Antik Kenti


Antalya şehir merkezinin 17 km. doğusundaki, Aksu sınırları içinde yer alan Perge, sadece bölgenin değil, tüm Anadolu'nun en düzenli Roma dönemi kentlerinden biridir. Mimarisi yanında mermer heykeltıraşlığıyla da ünlüdür. 1946 yılından beri İstanbul Üniversitesince yürütülen kazılar sonucu şehir merkezinin önemli anıtsal yapıları gün ışığına çıkarılmış, ele geçen heykel buluntuları sayesinde Antalya Müzesi dünyanın en zengin Roma Dönemi heykel müzelerinden birisi olma özelliğini kazanmıştır.
Ücret: Ulaşım ve gezi organizasyonu kongre tarafından sağlanacaktır. Giriş ücretleri katılımcılara aittir. Müze kart kullanılabilmektedir.
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 

Antalya'da neler yapılır?


DETAYLI BİLGİ